Nultý ročník KAHL skončil

Datum:

Biskupský pohár má svého majitele – Klofany!

Finálový duel v sobotu 24. března mezi Klofany a Hradcem Králové začal ve velkém tempu a necelé dvě stovky diváků na Zimním stadionu v Chrudimi očividně bavil. Domácí byli poměrně zaskočeni aktivní hrou hradeckých vysokoškoláků a byli to právě oni, kdo inkasoval. Jan Sodomka ve třetí minutě vyslal jedovatou střelu, kterou sice brankář Kočí dokázal vyrazit, ale na dorážku stejného hráče již prostě neměl – 0:1. Klofani se po inkasované brance probrali a ihned měli několik dobrých příležitostí na srovnání skóre. Tu si nakonec nechali až na druhou třetinu, kdy brankáři Novákovi prošla mezi vyrážečkou a tělem do branky střela Wawrzace – 1:1! O vítězi premiérového ročníku Křesťanské amatérské hokejové ligy tak rozhodly samostatné nájezdy. Hned v první sérii za domácí Klofany proměnil Ronald Pochobradský, a jelikož za soupeře se nikdo neprosadil, byla to také trefa vítězná! Ceny předával generální manažer KAHL Luboš Sedlák, místostarosta Chrudimě Roman Málek společně s radním Davidem Kasalem, a Biskupský pohár předal vítězi Mons. Tomáš Holub. „Je to můj splněný sen. Kluci si zahráli hokej a vítěz se může těšit z Biskupského poháru. Do budoucna je především potřeba zapracovat na registracích. Problém je také v rozdílném přístupu jednotlivých mužstev a následně v rozdílné výkonnosti. Pro příští ročník je třeba stanovit jasná přestupová pravidla a disciplinární řád,“ zhodnotil průběh soutěže Luboš Sedlák. Za svou vzali soutěž rovněž diváci. Na některých zápasech KAHL byla větší návštěvnost než na krajské lize, což se dá vzhledem k amatérskému charakteru ligy považovat za úspěch. Atraktivitu příštího ročníku by mělo podpořit také zvýšení počtu soutěžících týmů.