11. prosince 1949 došlo k číhošťským událostem, které budou i v roce 2020 připomínány nejrůznějšími akcemi. Nenechte si je ujít!
Na konci listopadu 2018 se naplno rozeběhnul diecézní proces beatifikace P. Josefa Toufara, který byl umučen komunistickým režimem. V roce 2020 si budeme připomínat 70. výročí událostí, které následovaly po číhošťském pohybu oltářního křížku.
„Začneme 15.12. 2019 bohoslužbou a následným setkáním v Číhošti, kde bude hostem P. Marek Orko Vácha. Ve výroční den 28.1., kdy ho roku 1950 komando StB odvleklo z fary, se sejdeme přímo ve Valdicích, kde dopoledne bude uzavřená bohoslužba za oběti totalitních režimů v kartouze a odpoledne otevřené setkání u bran věznice. V klášteře v Želivi, s jehož opatem Vítem Tajovským pojily Josefa Toufara blízké přátelské vztahy, následuje 21.-22.2. setkání završené bohoslužbou, kterou bude slavit biskup Jan Vokál. V pondělí 24.2. pak bude připomínkový program pokračovat v Knihovně Václava Havla a na 25.2. se chystá umělecká intervence Otakara Duška, autora působivého dvojportrétu Jana Palacha a Josefa Toufara právě v budově bývalého Borůvkova sanatoria v Legerově ulici v Praze. Vyjdou také dvě publikace, Toufarovský místopis a křížová cesta inspirovaná příběhem a texty Josefa Toufara“, přiblížil průběh připomínkových akcí P. Tomáš Petráček, postulátor přípravy diecézního beatifikačního řízení, podle něhož je příběh Josefa Toufara, vedle Milady Horákové, asi nejznámějším příběhem 50. let.
Causa číhošťského faráře je dobře známá i na Slovensku. A po vydání knihy Miloše Doležala v italštině a polštině také v těchto zemích. V Polsku dostal dokumentární film i sám P. Toufar prestižní ocenění Festivalu dokumentárních filmů v Gdyni. „Osobně pokládám za nejcennější Toufarův zápas o ryzí lidství a křesťanství a jak se zcela a nezištně oddal své kněžské službě. Jako kněz působí dnes mnohem více než by mohl během svého pozemského života. Je dokonalým naplněním základního, velikonočního mystéria naší víry“, netají se obdivem k faráři Josefu Toufarovi P. Tomáš Petráček.